آلاسکا آیدیتارود جرقه جنجال

[ad_1]

آلاسکا آیدیتارود مسابقه برگزار شد و هر سال در ماه مارس جرقه جنجال بر درمان سگ. آن است که یک رویداد محبوب است که در نظر گرفته شده برای بزرگداشت آلاسکا فرهنگ و میراث آلاسکا Huskies کشیدن سورتمه از طریق کوهستانی و ناهموار. Mushing شد یک وسیله سفر در آلاسکا در سال های اولیه با یک تیم از سگهای سورتمه کشیدن سورتمه حمل کردن با یک راننده در هیئت مدیره.

مسیر گرفته شده برای این مسابقه است که بر اساس آن سال اجرا شده است. حتی شماره سال راه می رود از لنگرگاه به یاقوت. این است که در مسیر شمال. ناهموار شماره سال, مسیر اجرا از لنگرگاه به Unalakleet جنوبی مسیر. فاصله از مسابقه حدود 1200 کیلومتر است و بلندترین سگ سورتمه نژاد در جهان است.

اولین آیدیتارود برگزار شد و در سال 1973 و گزارش 15 تا 19 سگ مرده در طول این مسابقه است. تخمین زده می شود که حدود 130 سگ اند و از اوایل روز مسابقه زمانی که وجود دارد هیچ مقام رسمی شمارش گرفته شده از تعداد مرگ و میر. بنابراین مقدار دقیق از سگ مرگ و میر در طول سال های اولیه نیست دقیقا شناخته شده است.

ده سال گذشته نشان داده اند که مرگ و میر ناشی از اختناق در towlines داخلی خونریزی کبد آسیب و نارسایی قلبی و ذات الریه. همچنین شامل به عنوان یک دلیل برای برخی از مرگ و میر است و بدتر از سگ عضلات و اندام در طول ورزش شدید. شده اند وجود دارد بروز روروک مخصوص بچه ها لگد زدن به سگ خود را به مرگ قابل توجه و آنها را با اشیاء تیز و mushing سگ خطرناک از طریق آب های عمیق و یخ.

در طول مسابقه سگ های حفظ صدمات به ستون فقرات و شکستگی استخوان درد و پنجه پاره عضلات و درد مفاصل و کم آبی و اسهال. حدود نیمی سگ که شروع مسابقه قادر به آن را به خط پایان.

در آموزش سگ ها برای مسابقه گزارش شده است برخی از سگ مجروح شده و یا جان خود را از خسته کننده قدم آنها از طریق قرار دادن. آموزش انجام شده است در مناطق دور از آلاسکا و بسیاری از سگ ها مجبور به جلو و بسیار بارهای سنگین. فشار از کشیدن این بار می تواند باعث لگن و ستون فقرات.

این mushers نیز برای انتقاد از حذف سگ. آنها متهم به قتل هر توله سگ یا سگ نیست که استاندارد یک مسابقه خوب سگ.

در طول مسابقه دنباله دار وجود دارد که حدود بیست بازرسی با یک دامپزشک در وظیفه به ارائه مراقبت های پزشکی برای سگ. این بازرسی به عنوان بقیه مناطق برای هر دو سگ و musher. سگ تغذیه می شوند و به بقیه اجازه داده در این بازرسی و هر سگ است که بیمار یا مجروح در سمت چپ خاموش در پاسگاه.

دامپزشکان که برای مراقبت از سگ در بازرسی دفاع از درمان حیوانات گفت: بسیاری از دروغ ها گفت: در مورد سگ های در حال اجرا خود را به مرگ. آنها ادعا می کنند تعدادی از سگ و میر طبیعی است هنگامی که شما در نظر بگیرید شما در حال صحبت کردن در مورد 1000 سگ پس از سه تا پنج مرگ و میر ناشی از 1,000 سگ است و نه هشدار دهنده شکل است. آشیانه که خانه 1,000 سگ می توانید انتظار حدود 3 مرگ و میر در یک دوره دو هفته.

تقریبا همه mushers عضو هستند از چندین حیوان مراقبت از گروه های که ترویج مسئول مراقبت و انسانی درمان سگ. آنها می گویند داستان سگ و شلاق نمی تواند بیشتر از حقیقت. آنها هستند و از مبالغه و علت اعتراض از فعالان حقوق حیوانات.

Mushers عشق سگ خود را و ادعا می کنند که آلاسکا Huskies از ” غریزه است که به اجرا و کشیدن سورتمه. این چیزی است که آنها تربیت شدند برای همان پرنده سگ ها که به طور غریزی شکار پرندگان. Huskies استفاده شده است برای نسل در آلاسکا برای کشیدن سورتمه پس از آن آسان است برای آنها را در حالی که این امر می تواند بسیار دشوار است برای برخی دیگر از نژاد سگ. کشیدن یک تن با سورتمه حمل کردن از یک مرده جلوگیری چیزی است که یک هاسکی قادر به انجام است. استقامت است نیرومند و درشت هیکل با نقطه قوی است.

پس جنگ بین mushers و گروه های مدافع حقوق حیوانات در ادامه عنوان می کند همچنین مسابقه خود را. در اولین مسابقه در سال 1973 جایزه پول $50,000. این رقم افزایش یافته و به حدود $500,000 در سال های اخیر این مسابقات و در این مسابقه برنامه ریزی شده است برای اجرا در سال بعد دوباره در ماه مارس به عنوان همیشه.

[ad_2]